Як розмістити меблі в вітальні

Поради з підбору мебілів

Незалежно від того, чи є вітальня приміщенням для прийому гостей, місцем, де збирається вся родина вечорами, або ж вона поєднана з іншою функціональною зоною, тільки правильна розстановка меблів у вітальні створить затишну атмосферу без відчуття захаращеності простору. При розміщенні меблів у цій кімнаті необхідно враховувати не тільки її функціональні особливості, але і розміри, форму, ступінь освітленості і інші фактори.

Планування розміщення

Кругове розміщення меблівПеред тим, як розставити меблі в вітальні, необхідно скласти план розстановки на папері або в спеціальній програмі для візуалізації майбутнього інтер’єру. Це допоможе зорієнтуватися з правильним розташуванням всіх предметів, а також вибрати найкращі варіанти розміщення меблів у вітальні. При складанні плану розміщення меблів важливо враховувати деякі основні закони композиції.

Існує кілька основних принципів:

  • симетричне розміщення. Дуже добре підходить для просторих віталень квадратної або прямокутної форми. Навколо журнального столика, наприклад, можна один навпроти одного розташувати дивани або крісла. Відмінне рішення для інтер’єрів в класичному стилі. Якщо ж хочеться відтворити подібне рішення в своїй вітальні, але місця не так вже й багато, можна поставити симетрично стелажі або ж невеликі крісла на ніжках;
  • асиметричне розташування. Підходить для невеликих приміщень. Предмети меблів тут розташовані на різній відстані один від одного, причому експериментувати можна з різною висотою і глибиною, щоб створити цікавий просторовий малюнок;
  • розташування меблів по колу. Одне з найефектніших рішень, яке дозволяє чітко виділити різні зони, але підходить такий варіант розміщення меблів тільки для просторих віталень.

Як розмістити диван

Диван – основний предмет меблів у вітальні. Його розмір і форму підбирають в залежності від своїх вимог і переваг, а також з урахуванням площі вітальні.

Краще ставити диван прямо навпроти телевізора, щоб його перегляд був комфортний. Місце біля вікна – не найкращий варіант для розміщення, так як ускладнюється доступ до самого вікна, та й радіатор, який в більшості випадків розташований саме в цьому місці, буде перекритий, що робити вкрай небажано.

Поруч з диваном може стояти група крісел або пуфів, якщо вони необхідні. Також поряд з диваном варто помістити кавовий столик, розмір і дизайн якого може бути яким завгодно. Столик також може стати додатковим місцем зберігання.

Як краще встановити меблі в вітальніКуди поставити телевізор

Перегляд телевізору повинен бути комфортним без закидання голови і неприродних поз. При цьому враховують вплив на зір і відбиття світла з вікна. Тому екран розташовують на рівні очей (близько 1,2 м) і відстані 1,8 – 2,5 м від місця перегляду, на стінці або стелажі перпендикулярної до вікна.

Як розмістити місця для зберігання (шафи, комоди та стелажі)

Деякі вітальні є за сумісництвом ще й вбиральнями, так як у багатьох квартирах більше не залишається приміщень для зберігання одягу. Власники просторих залів можуть розташувати лише пару підлогових тумб для розміщення всіх необхідних дрібниць і доповнити їх парою полиць.

У маленькій вітальні, якщо є можливість, обмежуються вузькими стелажами і низькими комодами. Одну зі стін залишають порожньою або навантажують її тільки наполовину. Там може розташовуватися м’який куточок, або навпаки з’єднані телевізором модулі і полиці.Полиці розміщують на одній стіні з телевізором або над диваном.

При необхідності проектують вбудовану шафу-купе, організувавши її так, щоб можна було відмовитися від інших модульних меблів. 

Додаткові зони

У вітальні можна організувати компактне робоче місце. Для цього можна використовувати кутовий комп’ютерний стіл, а розмістити краще ближче до вікна. Все необхідне розташовується в полицях столу, можна використовувати пару навісних полиць або стелаж.

Якщо вітальня поєднана зі спальнею, то ліжко краще розташувати подалі від входу в кімнату, відгородити ширмою, шторою, шафою, системою полиць. Часто вітальня грає роль їдальні. В цьому випадку обідній стіл краще розташувати на мінімальній відстані від кухні.

Ваша корзина