Як вибрати форму обіднього столу

Поради з підбору мебілів

Здавна обідній стіл вважався втіленням сімейного достатку та благополуччя, тому з ним пов’язано безліч народних прикмет та звичаїв і до нього традиційно висувають цілу низку практичних та естетичних вимог. Стіл має бути зручним і красивим, гармоніювати з рештою інтер’єру, не займати занадто багато місця і водночас вільно вміщувати всіх гостей під час святкового застілля.

Всі кухонні столи можна поділити за формою. Розрізняють чотири основні варіанти столів:

 • прямокутний,
 • квадратний,
 • круглий,
 • овальний.

Прямокутний стіл

Обідній прямокутний стіл є традиційним варіантом. Така форма є найзручнішою і цілком виправдовує витрати. Він дуже функціональний, оскільки такий кухонний стіл чудово впорається зі своїм завданням як під час щоденної експлуатації, так і під час урочистостей.Прямокутний обідній стіл

Такі столи впишуться в будь-який інтер’єр кухні досить просторої площі, дозволяючи розмістити до 6 і більше людей одночасно. Але все ж таки найкраще вони будуть виглядати в окремій їдальні або обідній зоні вітальні.

Розміри прямокутного столу та кількість посадочних місць:

 • 90×90 см. до 4 осіб
 • 150×90 см. до 6 осіб
 • 200×110 см. до 8 осіб
 • 260×110 см. до 10 осіб
 • 320×110 см. до 12 осіб

Збираючись придбати стіл, слід також враховувати розмір площі, на якій він буде встановлений, оскільки буде необхідність висувати та засувати стільці.

Стаціонарні прямокутні столи вимагають достатнього для себе простору і немає жодного сенсу встановлювати їх у приміщенні кухні або їдальні маленьких розмірів.

Квадратний обідній стілКвадратний стіл

Кухонні столи квадратної форми – одні з найбільш містких. Такі столи доречні практично у будь-якій кімнаті. Вони мають такі очевидні переваги як мобільність і порівняно малий розмір, який дозволяє економити місце. Перебуваючи в кутку, вони стануть відмінним варіантом для сім’ї з двох осіб, а квадратний стіл у центрі з мінімальною довжиною сторони 90 см – це вже відмінний варіант для сім’ї із 4 осіб. Для великих сімей, у розпорядженні яких є містка кухня, підійде квадратний стіл на 8 осіб. Розсувний обідній стіл може легко з крихітного перетворитися на добротну і великогабаритну поверхню. Стільниця такої моделі розсувається і дозволяє збільшити площу столу приблизно на третину.

Круглий стіл

Круглий обідній стілКруглий кухонний стіл насамперед привертає увагу своєю нестандартною формою. Кругла стільниця неодмінно підкреслить елегантність та загадковий шарм інтер’єру кухні, вітальні чи їдальні. Більше того, за круглим столом може поміститися набагато більше людей, ніж за прямокутним із такою самою площею поверхні. Ефектніше він виглядатиме у кутку. Бажано також забезпечити навколо столу достатньо вільного простору, щоб тіснота не сковувала рухи під час трапези. Також у продажу є круглі столи з можливістю трансформуватися. Обідні столи такої форми мають деякі недоліки: їх неможливо присунути до стіни, і вони підходять тільки для невеликих сімей, оскільки стіл, розрахований на 8 осіб, буде таким великим, що за ним буде незручно спілкуватися.

Розміри круглого столу та кількість посадочних місць:

 • 110×110 см. до 4 осіб
 • 130×130 см. до 6 осіб
 • 150×150 см. до 8 осіб
 • 170×170 см. до 10 осіб

Овальний стіл

Овальний кухонний стіл – це своєрідний компроміс, який дозволяє поєднувати естетичну та функціональну складові. Його стільниця позбавлена кутів, що особливо добре для сімей із дітьми. Цю перевагу потрібно враховувати, якщо у вашій сім’ї є діти віком до п’яти років. Овальний стіл зручніше круглого та оригінальніше прямокутного, а також, що важливо, безпечніше, оскільки не має кутів.

Овальний обідній стіл

Ваша корзина