Як вибрати комод для вашого дому

Поради з підбору мебілів

Комоди – зручні та місткі системи зберігання, які часто використовують у сучасних інтер’єрах. Існує безліч моделей, що відрізняються розмірами, формами, організацією внутрішнього простору і стильовими рішеннями. Щоб створити комфортну обстановку в кімнаті, важливо знати, як вибрати комод, та на що звернути особливу увагу.

Матеріал комода

Найчастіше для виробництва сучасних меблів використовують дерево, МДФ чи ДСП. У кожного матеріалу є свої переваги та недоліки:

  • Дерев’яні комоди вважаються екологічно чистими, вони дуже міцні та довговічні. До недоліків меблів з натурального дерева можна віднестиКомод з дерева від брв її високу вартість, велику вагу та нестійкість до механічних пошкоджень фасадів з недорогих порід. Найдешевше обійдуться вироби із сосни, дорожче коштуватимуть комоди з дуба, горіха, вишні. Кращий комод для спальні за співвідношенням ціна та якість – це той, який виготовлений із сосни, але вкритий шпоном дорожчої деревини.
  • Комоди з МДФ коштують дешевше, ніж дерев’яні. Матеріал має високу міцність, стійкий до сколів та механічних впливів. Він добре переносить вологе та сухе повітря, на ньому не з’являються грибки та пліснява. МДФ також відноситься до екологічно чистих матеріалів.
  • Комоди з ДСП – одні з найпопулярніших. Їх переваги – низька ціна, простота у догляді та широка кольорова гама. Для виробництва меблів використовують безпечні матеріали, що пройшли сертифікацію. Недолік ДСП – менша зносостійкість у порівнянні з деревиною та МДФ.

Розмір комода

Визначаючись з габаритами, беріть до уваги розмір самого приміщення – громіздкі меблі обтяжують інтер’єр маленьких кімнат, а компактні комоди візуально губляться у великому просторі. Також важливо врахувати, чи залишиться місце для проходу при висунутих повністю ящиках і чи не будуть вони впиратися в меблі, що стоять поруч.

  • Комоди мають висоту переважно 50-100 см або 100-150 см. Все, що нижче або вище, не завжди зручно в експлуатації.
  • Ширина більшості комодів також становить від 50 до 100 см. Вужчі моделі до 50 см підходять для малогабаритних кімнат і вміщують переважно дрібні речі. Комоди з шириною, що перевищує 100 см, відрізняються підвищеною місткістю, можуть використовуватися не тільки для пристінної установки, але і як перегородка для зонування простору.
  • На місткість впливає глибина комода. Найчастіше вона не перевищує 30-60 см – цього цілком достатньо для зберігання як дрібниць, так і одягу або білизни.

Кількість ящиків та їх розміщення

Купити комод від БРВ ЛьвівКласичне виконання комода – кілька широких висувних ящиків, які розташовані один над одним. Традиційно їх 4, але кількість може змінюватись від 2 до 5 і більше. У багатьох моделях замість широких верхніх ящиків роблять 2-3 вужчі. Є комоди, де всі ящики мають різну ширину, в деяких внутрішній простір ящиків поділяється на кілька частин перегородками для зручного зберігання ременів, краваток, косметики. 

Ящики різних розмірів можуть бути скомбіновані як завгодно, а їх кількість може в рази перевищувати стандартні 4 секції. Незважаючи на те, що традиційна конструкція комода не передбачає дверцят, сьогодні є моделі, де частину площі займають саме полиці з дверцятами. У будь-якому випадку, вибирати необхідно той комод, в якому ви зможете максимально зручно розмістити всі речі.

Корисні поради

1.Оберіть правильне місце

Комод для спальні – звичайно, річ не першої необхідності. Можливість виділити місце під комод є не завжди, це залежить від розмірів та завантаженості приміщення. Якщо спальня – стандартна кімната в малогабаритній квартирі, де передбачається поставити двоспальне ліжко, містку шафу і ще облаштувати робоче місце, подумайте, чи там поміститься комод. Якщо місце таки знайшлося, передбачте зручний підхід до ящиків: вони повинні повністю висуватися, ні в що не впираючись.

2.Виміряйте доступний простір

Якщо кімната невелика і з розташуванням комода особливо не розгорнешся, краще визначити його розмір заздалегідь. Для цього виміряйте висоту, глибину та ширину комода, виходячи з наявності вільного простору там, де його передбачається поставити. Зверніть увагу, що, якщо комод вам потрібний в основному для зберігання дрібниць, він не обов’язково має бути глибоким.

3.Визначте бюджет

Вирішіть відразу, яку суму ви готові витратити на комод, від мінімальної до максимальної. Пам’ятайте, що дешеві меблі часто виготовляються з менш якісних матеріалів або мають меншу кількість варіантів. Однак і при виборі дорогих меблів будьте не менш пильні.

4.Оберіть колір та стиль

Для класичного інтер’єру підійде традиційний комод з деревини – дуба, вишні, клена. Якщо інтер’єр спальні близький до лаконічного сучасного стилю або тяжіє до суворого хай-теку, вибирайте мінімалістичний комод із фурнітурою з алюмінію або пластику. Бувають і оригінальні комоди для спальні, виготовлені з застосуванням незвичайних для такого виду меблів матеріалів: скла, каменю, натуральної шкіри, металу. Пам’ятайте, що важливу роль відіграє фурнітура: ручки та дверцята ящиків повинні гармоніювати із загальним виглядом комода, бути якісними та міцними.

5.Звертайте увагу на технічні особливості

Розглядаючи конкретні варіанти в меблевому центрі, на фабриці чи онлайн-магазині, зверніть увагу на ящики комода. Стандартна кількість зазвичай варіюється від трьох до п’яти: це дає оптимальну висоту та місткість. Якщо ящиків більше, комод плавно перетікає в категорію шафи – чи потрібен вам такий громіздкий предмет інтер’єру в спальні?

Якщо ви плануєте зберігати в комоді не тільки предмети одягу, а й біжутерію або документи, виберіть той, у якого є кілька верхніх скриньок або один великий, але розділений на відсіки. По можливості висуньте та засуньте ящики: вони повинні відкриватися та закриватися плавно та легко. Як правило, хороші комоди оснащені доводчиками.

Вибрати якісний та красивий комод – не складно, достатньо знати кілька простих рекомендацій, щоб ваш вибір був вірним. Бажаємо вам приємних покупок!

Ваша корзина