Як вибрати зручне крісло

Поради з підбору мебілів

М’яке крісло — це той елемент меблів, який завжди затребуваний, адже він ідеально підходить для читання книги, відпочинку після важкого дня, розміщення гостей, перегляду телевізора або чаювання. Будучи центром уваги, крісло в будинку має бути максимально затишним, комфортним та якісним.

Правильний вибір крісла для будинку дуже важливий, адже виріб має безпосередній вплив на стан спини, загальне самопочуття після тривалого перебування в ньому та здоров’я загалом. Щоб зрозуміти, як вибрати крісло, потрібно визначитися з його розташуванням та основним призначенням. Меблі повинні бути не тільки зручними і м’якими, але і відмінно гармоніювати з інтер’єром, підкреслювати переваги кімнати, правильно розставляти акценти.

На що звертати увагу при виборі крісла

  • Сидіння має бути трохи нахилене назад — на кріслі з рівним горизонтальним сидінням сидіти не дуже зручно
  • Нахил спинки повинен бути 120 і більше градусів по відношенню до сидіння. Крісла з прямою спинкою так само незручні: спина почне хворіти від напруги вже через кілька хвилин
  • Висота сидіння 40-50 см буде оптимальною. Занадто низьке крісло створить зайве навантаження на стегна та сідниці, а на високе незручно сідатиВибираємо зручне крісло
  • Оптимальна глибина сидіння – 50-60 см, для більших моделей крісел потрібні додаткові подушки у формі валика
  • Ширина сидіння повинна знаходитися в діапазоні від 50 до 70 см. Для людей з великою комплекцією може знадобитися трохи ширша модель. У надто широкому кріслі доведеться тягтися до підлокітників, а це не дуже зручно.
  • Зверніть увагу на висоту спинки: моделі з низькою спинкою підійдуть, якщо ви плануєте відпочивати у напівлежачому кріслі. Якщо ж ви любите сидіти, відкинувшись назад, такий варіант не підійде – шия та плечі швидко втомляться без опори
  • Підлокітники крісла повинні бути на такій відстані, щоб можна було вільно покласти на них обидві руки. Якщо при цьому плечі залишаються піднятими – вибирайте крісло з нижчими підлокітниками. Інакше шия та плечі заболять уже за кілька хвилин. Якщо до підлокітників доводиться тягтися — крісло дуже широке. Можливо, варто подивитися вужчий варіант

Види крісел

  • Кожен окремий вид м’якого крісла має свої особливості та нюанси, які варто враховувати під час їх вибору. Залежно від потреб, виробники пропонують покупцям зробити свій вибір із таких:
  • класичні крісла: з м’якими сидіннями та спинками, з підлокітниками або без них;
  • розкладні крісла: здатні легко трансформуватися в спальне місце та стати відмінною альтернативою дивану чи ліжку. Саме завдяки такій особливості вони досить популярні серед споживачів, займають мало місця та підходять для невеликих за розмірами приміщень. Таке крісло-ліжко розкладається за допомогою викочування або висування сидіння вперед;
  • м’яке крісло-гойдалка: ідеально підходить під унікальний інтер’єр, виконаний у стилі модерн, кантрі чи класики. Крісло влаштоване так, що сидячи на зручному сидінні, можна похитуватися вперед і назад, максимально розслабляючись при цьому;
  • реклайнер: модель крісла з підвищеним ступенем комфортності, в якому для створення найбільш зручних умов можна відрегулювати спинку крісла, скориставшись поворотними механізмами та підставкою для ніг;
  • модель з підйомним механізмом, у якій за невеликого зусилля на важіль змінюється висота крісла. Такі вироби зручні для людей з обмеженими можливостями, у віці, а також будуть чудово виглядати як у вітальні, так і в кабінеті;
  • безкаркасне крісло: являє собою якусь грушу, подушку, пуф або великий мішок з наповнювачем у чохлі всередині та зовнішню оболонку всілякого виду зовні. 

Каркас

Щоб правильно вибрати крісло, потрібно звернути увагу на тип каркасу, тому що від цього залежить стійкість та довговічність виробу. Крім дерева, використовується МДФ, ДСП та ДВП, метал, комбіновані матеріали, для оригінальних моделей – скло та пластик. Найміцнішим і найнадійнішим вважається каркас з натурального дерева, але й вартість його чимала.

Для великих навантажень підійде металева конструкція, елементи якої з’єднані зварним способом. Використання пресованих матеріалів дозволяє здешевити крісло та знизити його вагу. Для досягнення ідеального співвідношення ціни та якості пропонуються комбіновані каркаси, які складаються з декількох матеріалів. Важливу роль відіграють характеристики кріплення та надійність фіксації кожного з елементів.

Наповнювач та оббивка

До найпоширеніших матеріалів оббивки належать:

  • Натуральна шкіра. Застосовується для крісел у стилі лофт, кантрі, хай-тек, африканський. Відрізняється простотою догляду таЯку оббивку краще вибрати довговічністю, привабливим зовнішнім виглядом, але має високу ціну.
  • Дерматин. Також відомий як замінник шкіри. Представлений широким вибором кольорів та фактур. Затирається швидше, ніж шкіра, може тріскатися, згодом може знадобитися перетяжка.
  • Гобелен. Щільний, міцний матеріал з цікавими кольорами та малюнками, який застосовується для масивних меблів у класичному стилі. Ще одним різновидом є шеніл, який відрізняється способом переплетення ниток та відмінною акумуляцією тепла.
  • Флок. Легкий, м’який матеріал також відомий як «антикіготь». Підходить для квартир та будинків з домашніми тваринами. Має високу зносостійкість, не вигоряє на сонці. Спеціальне просочення створює водовідштовхувальний ефект.
  • Велюр. М’яка ворсова тканина, складна у догляді, але має шляхетний зовнішній вигляд. Може бути натуральним та синтетичним. Другий варіант більш стійкий до зношування. Асортименти представлені широким вибором кольорів.

Що стосується наповнювача, найдоступнішим рішенням є поролон. Але, при цьому, він недовговічний, швидко втрачає пружність і форму. Синтепон м’який, довго зберігає початкову форму, але іноді може збиватися. Пінополіуретан служить не один рік без втрати своїх якостей, добре підтримує спину, має максимальну м’якість.

 

Ваша корзина