Як визначити якість меблів під час купівлі

Поради з підбору мебілів

Облаштування житлового простору для багатьох людей – це приємні клопоти. Вони люблять вибирати меблі, уявляти, як вони відмінно впишуться в інтер’єр, будуть зручними і довговічними. Усі ці критерії важливі, і предмети інтер’єру повинні мати естетичну привабливість, але головне – якість. Навіть найкрасивіші меблі не будуть радувати довго, якщо почнуть скрипіти і розвалюватися в перші місяці використання. Грамотно оцінювати якість виробів вважається важливою складовою правильної покупки.

На що під час купівлі меблів звернути увагу насамперед

Головне, незалежно від призначення предметів інтер’єру, стилю і матеріалу виготовлення, всі вони повинні мати сертифікат безпеки. Усі меблеві виробництва забезпечують свої вироби документами, з чим потрібно ознайомитися ще до покупки. Під час вибору якісних меблів існують важливі критерії, на які потрібно звернути увагу в першу чергу.

Також є додаткові параметри, які визначатимуть, чи прослужать куплені меблі довше гарантійного терміну. Адже більшість людей купують шафи, ліжка і дивани не на один рік, а якісні вироби можуть служити десятиліттями.

Загальні критерії вибору меблів

Критерії вибору якісниз меблівПерше, що роблять більшість покупців у магазинах – це визначаються з дизайном і кольором предметів інтер’єру. І це правильно, меблі повинні відповідати стилю в приміщенні, мати гармонійний вигляд і виконувати свою основну функцію. Коли з усіма естетичними параметрами визначено, варто звернути увагу і на якість, від чого залежатиме комфорт і довговічність.

Критерії оцінки меблів перед покупкою:

  • Запах. Будь-який матеріал його має, і він не повинен бути занадто різким. Якщо, проходячи повз шафу або дивана, є відчуття нав’язливого аромату тканини, дерева або лаку, то вдома він тільки посилиться. Якісні меблі не повинні мати різких запахів.
  • Обробка деталей. Оцінюйте зовнішній вигляд меблів за їхніми внутрішніми частинами. Гарний фасад часто оманливий, щоб купити якісний виріб зазирніть всередину. Неакуратні спили і кромки без обробки, будь-які нерівності поверхонь і відсутність захисного покриття “говорять” про економію виробника. Такі меблі не можна назвати якісними.
  • Фурнітура. Попросіть продавця продемонструвати всі функції виробу.  Механізми не повинні видавати сторонніх звуків, а робота має бути плавною. Фурнітуру можна також оцінити візуально – якісні елементи не мають шорсткостей, явного зварювання і патьоків фарби.

Вибираючи меблі в магазині, варто також звернути увагу на надання додаткових послуг. Якщо вам пропонують доставку, складання і гарантію, то це “говорить”, що продавець упевнений у якості своїх товарів. 

Вибираємо меблі з МДФ і ДСП

З МДФ і ДСП роблять практично всі сучасні меблі. Ці матеріали не бояться вологості, вагових навантажень і досить міцні та довговічні.

При визначенні якості таких виробів головне – запросити у продавця сертифікат безпеки. МДФ і ДСП виготовляються методом склеювання дерев’яної стружки і пресування. Від безпеки складів, які використовувалися на виробництві, залежатиме здоров’я сім’ї.

Критерії якості меблів з МДФ і ДСП:

  • Поверхня. Гладка і рівна. Не повинно бути здутостей, шорсткостей, патьоків, що свідчить про неналежну якість меблів. Проведіть рукою по поверхнях, за найменших сумнівів краще відмовитися від покупки.
  • Торці. Не повинні мати дефектів. Обробка цих елементів меблів проводиться спеціальною стрічкою. Видимі невідповідності розмірів деталі та декору, патьоки клею або нерівності установки повинні викликати сумніви в якості виробу.
  • Стики. Усі елементи меблів з’єднуються між собою без зазорів. Якщо в корпусі є явні щілини або видно надлишок клейового складу, то якість такого виробу залишає бажати кращого.
  • Фурнітура. Гладка і суцільнолита. Явні шорсткості або щербини на поверхні свідчать про погану якість металу. Таку фурнітуру незабаром доведеться міняти, щоб зберегти функціональність меблів.

Перевірити якість фурнітури візуально досить складно, вона може мати ідеальний вигляд зовні, але виготовлятися з найдешевших сплавів. Тому за покупкою краще звернутися до перевіреного продавця, який готовий надати сертифікати.

Перед здійсненням купівлі меблів не посоромтеся висунути всі шухляди і відкрити дверцята. Заглянути всередину і подивитися на задню стінку. У якісних меблях усе має бути ідеально, а не тільки на фасаді. Така скрупульозність під час вибору допоможе зберегти час на ремонт і гроші на придбання нових предметів інтер’єру.

Ваша корзина