Яку висоту для обіднього столу обрати?

Поради з підбору мебілів

Кухня – це серце будинку. Саме тут родина проводить час за сніданками та вечерями, приймає гостей і просто п’є чай за теплими душевними розмовами. Щоб користуватися кухонним простором було зручно, потрібно знати, скільки місця виділити для кожного елемента інтер’єру. У цій статті ми поговоримо про розміри обіднього столу та основні моменти, які варто враховувати при його виборі.

Від чого має залежати висота столуВисота столу – від чого залежить

Перше, на що варто звернути увагу при покупці обіднього столу – це його висота. Низький стіл змушує напружувати м’язи спини та рук, а за дуже високим столом також незручно сидіти. Щоб цього не сталося, були розроблені стандарти ГОСТ, в яких вказані оптимальні розміри меблів.

Висота обіднього столу у вітальні або їдальні залежить від середнього зросту дорослих членів сім’ї. Висота стільців також має значення. Якщо все підібрано правильно, людина зможе довго сидіти без напруги в спині, а коліна не будуть впиратися в стільницю. Які ще фактори впливають на висоту:

 • Призначення меблів. Столи для кухні мають різне призначення, тому найбільшою мірою їх висота визначається завданнями меблів.
 • Тип приміщення. Обідній стіл для вітальні відрізняється від виробу для кухні, висота не обов’язково повинна бути ідентичною.

Що потрібно враховувати при виборі висоти

Приступаючи до пошуку оптимальної висоти, необхідно враховувати форму стільниці. Цей критерій впливає на зручність використання меблів і самопочуття всіх, хто буде сидіти за столом:

 • Прямокутна. Варіант для кухні будь-якого розміру. Його можна розмістити як в кутку приміщення, так і посередині. Залежно від габаритів, за ним може спокійно розміститися 10-12 осіб.
 • Квадратний. Відмінний вибір для сім’ї до 4 осіб. Компактні розміри дозволять розмістити його в невеликій кімнаті (посередині або біля стіни).
 • Круглий. На відміну від квадратних і прямокутних, круглі моделі вибирають тільки за висотою і діаметром. Останній параметр впливає на те, скільки людей поміститься за ним.
 • Овальні. Місткі, компактні моделі. Хороший варіант для невеликого простору. При схожих габаритах такий стіл може вмістити набагато більше людей, ніж прямокутний.

У стандартному варіанті майже всі обідні столи мають висоту 75 см, незалежно від форми. Цей розмір орієнтований на дорослу людину зростом 165 см. Зрозуміло, що цей параметр підходить не всім, тому стільниці виготовляються різної висоти. І тут вже враховується форма і габарити столу. Розрахувати відповідний розмір обідньої групи можна за формулою: висота (см) * 75 (стандартний зріст) / 165 (зріст людини, см).

Висота стільниць для різного зросту матиме такий вигляд:

На що звернути увагу при виборі обіднього столуЗріст, см – Висота столу, см

 • Від 150 – До 68
 • 151-165 – 69-75
 • 166-180 – 75-82
 • 181-190 – 82-86
 • 191-200 – 87-91
 • Більше 200 – Від 92

Рекомендується підбирати стіл під найвищого дорослого в родині. Зріст дітей при цьому не враховується, оскільки для них є стільці з регулюванням. Плануєте використовувати обідній стіл не тільки для прийому їжі, а й для готування? Краще вибрати модель висотою 85-90 см.

Фахівці з ергономіки рекомендують звертати увагу не лише на висоту столу, але й на ширину зони для сидіння та глибину. Щоб не зачіпати ліктями сусіда, мінімально необхідна глибина становить 32,5 см, а зона для сидіння – 60 см. При цьому експерти рекомендують збільшити глибину до 40 см. Якщо ви віддаєте перевагу більшій зоні комфорту, то врахуйте це заздалегідь при виборі. Виміряйте, скільки місця вам знадобиться.

Також при виборі обіднього столу враховуйте габарити приміщення. Важливо переконатися, що модель точно впишеться і не буде занадто захаращувати простір. Враховуйте, що на кухні вам доведеться не тільки сидіти за столом, але й пересуватися. Мінімум 75-80 см відводиться для того, щоб відсунути звичайний стілець і сісти. Обідній стіл слід розміщувати на відстані не менше 100 см від входу. Звісно, якщо дозволяє простір. Для малогабаритних кухонь радимо звернути увагу на розкладні столи з регульованою висотою, а також на розсувні моделі, які мають розсувний механізм. Дві половинки кришки тут розсуваються в сторони, збільшуючи обідню зону і кількість посадочних місць.

Ваша корзина