Який колір меблів вибрати: поради

Поради з підбору мебілів

В оформленні інтер’єру значення має будь-яка деталь, у тому числі колір меблів. Особливо це треба враховувати, коли необхідно зробити кімнату світлішою – якщо вікна дивляться суворо на захід, і сонце там рідкісний гість. Або навпаки – додати трохи темних відтінків, коли приміщення завдяки своєму розташуванню яскраво освітлене сонячним світлом більшу частину дня. У першому випадку вам допоможуть світлі тони меблів, у другому темний колір матеріалу. Крім цього, колір меблів відкладає відбиток на загальному “настрої” кімнати. У цій статті ви знайдете відповідь на питання про те, як вибрати колір меблів, щоб ваша квартира в будь-якій своїй точці була взірцем смаку та гармонії.

Теплі/холодні відтінки

Теплі відтінки меблівКожен колір та їх поєднання у відчутті людини – це певна картина чи почуття, що має прямий зв’язок із його емоційним настроєм. Від вибору кольору залежить і сприйняття простору загалом: він може бути затишним чи надмірно агресивним, сприйматися просторим чи надто вузьким. За допомогою кольору можна навіть зонувати приміщення або об’єднати кілька кімнат в одну.

  • Теплі тони, наприклад, червоний або помаранчевий, випромінюють тепло, вважаються джерелом енергії та можуть навіть прискорити дихальні ритми.
  • Холодні поєднання на зразок синього або блакитного мають заспокійливу ауру, людина сприймає їх як стримуючий фактор.
  • Група кольорів з холодними та теплими спектральними областями на кшталт фіолетового або зеленого має розслаблюючу ауру,  знижує кількість імпульсивних дій, створює атмосферу безпеки.

При поєднанні кількох тонів потрібно виділити переважний – він і стане тлом приміщення.

Правила колірного кола

Правила необхідні для використання 3 та більше відтінків. Приклад гармонійного поєднання відповідно до пори року:

  • Весняне – жовтий як основний, білий / рожевий / червоний / зелений / фіолетовий / синій як додаткові. Декор у цьому випадку вибирають із жовтого металу.
  • Літнє — блакитний як основий і білий /коричневий /сірий /фіолетовий /зелений /бежевий /рожевий /чорний /червоний як додаткові. Сріблястий як металевий декор.
  • Осіннє — червона основа та синій /коричневий /фіолетовий /жовтий /білий /зелений /синій /сірий /рожевий як додаткові. Декор – червоні та жовті метали.
  • Зимові — синя основа та жовтий /білий /зелений /сірий /рожевий /чорний /червоний як додаткові. Декор – чорний та білий метал.

Поєднання кольорів меблів із декором стін

Основні варіанти поєднання кольорів:

  • Білі стіни. У тому випадку, коли стіни квартири білі, меблі можуть бути практично будь-якого кольору: червоні, червоно-коричневі, темно-жовті, помаранчеві, коричневі, бордові, сині, бузкові, зелені, фіолетові, пурпурові, чорні.
  • Зелений колір стін. Коли стіни оформлені у відтінки зеленого кольору, остерігайтеся купувати меблі блакитні або бірюзові. Найбільш відповідні кольори меблів у цьому випадку: темно-червоний, червоно-зелений, темно-жовтий, коричневий, темно-синій, фіолетовий, білий, світло-оранжевий, світло-сірий.зелені відтінки
  • Рожевий колір стін дисонуватиме з бузковим і червоним кольором меблів, тому відмовтеся від них. Зате гармонійно виглядатимуть блакитні, сині та сірі меблі.
  • Світло-сині стіни “не терплять” меблі коричневого кольору. Набагато краще, якщо меблі будуть бордові, темно-червоні, сірі, блакитні, темно-жовті, темно-сині, чорні, білі.
  • Світло-коричневі стіни відмінно “порозуміються” з меблями темно-зеленого, темно-синього, темно-червоного, темно-коричневого кольору. А ось меблі жовтого та білого кольору бажано прибрати.
  • Темно-червоний колір стін “допускає” використання меблів світло-зеленого, світло-синього, бежевого, світло-сірого, білого кольорів. Але, в жодному разі, не коричневий колір.
  • Жовті стіни та меблі темно-червоного, фіолетового, синього, темно-сірого, коричневого, чорного кольорів – дуже гармонійне поєднання, але якщо меблі будуть білого та помаранчевого кольору, то ефект буде прямо протилежний.
  • Сірий колір стін теж “не любить” меблі білого та жовтого кольорів, але ви не помилитеся, вибравши меблі чорного, темно-коричневого, темно-червоного, червоного, оранжевого або синього кольору.

Практичність кольору

Цей критерій вибору кольору меблів заслуговує на окремий пункт. Справа в тому, що перевага темного одягу над світлим «працює» в основному тільки у випадку з одягом.

Гарнітур чорного або просто темного тону накопичує плями і начебто притягує пил. І все це видно на темних поверхнях набагато більше, ніж світлих. Особливо цей біль стосується кухонних гарнітурів, прибирати які доведеться вкрай часто. Єдине, де це правило працює не так явно, – темний колір м’яких меблів.

В інших випадках експерти радять вибирати не виключно білі, а світлі деревні відтінки на кшталт молочного дуба, ясеня світлого, бука та ін. Якщо вдома є діти та домашні тварини, то можна віддати перевагу більш темним кольорам.

Поєднання зі стилем кімнати

Класичний стиль

До оформлення в стилі класики чудово підійде гарнітур із натуральної деревини. Класичний стиль – це паркет, великі вікна, колони, ліпнина – і такі меблі будуть відмінним доповненням, адже вони багато виглядають, презентабельні, вишукані і навіть величні.

Для виготовлення меблів використовують деревину різних типів: дуб, ясен, клен, береза, сосна. Від виду сировини залежить відтінок виробів.

Класичному дизайну не характерні яскраві кольори, у меблів стримані та спокійні тони, вони виглядають строго, але дуже привабливо.

Класичний стиль

Мінімалізм

У мінімалістичному інтер’єрі все вивірено, лаконічно та практично. Предмети меблів функціональні, не займають багато місця у приміщенні та органічно вписуються у дизайн.

Принципом мінімалізму є відмова від різноманітних сувенірів, статуеток та інших дрібних декоративних деталей, якими зазвичай заповнені полиці. Прикрасити будинок можна неординарним та елегантним декором.

Незважаючи на суворі обмеження, стиль припускає різні експерименти з відтінками. Комбінації складають із білого, чорного та сірого кольорів. Цей напрямок часто застосовують при оформленні невеликого приміщення, в якому кожен елемент має своє місце і чіткі функції.

Мінімалізм

Прованс

Кольори провансу уособлюють навколишні природні ландшафти південної області Франції: інтер’єр немов увібрав у себе сонячне світло, відблиски блакитної хвилі, рух хмар, спокій лавандових полів.

Основним кольором обстановки в стилі прованс вважається білий, застосовуються також інші пастельні тони. Особливий настрій створюють фарби потертості, що проступають крізь шар. Вироби можуть бути декоровані ручним розписом, м’які меблі – оббивкою з квітковим візерунком.

Прованс

Модерн

Меблі в стилі модерн відрізняються ненав’язливими відтінками. У них незвичайні контури, вигнуті плавні лінії, відсутні гострі кути.

В інтер’єрі даного напрямку не зустрінеш радикальних поєднань кольорів, частіше використовуються тони з приглушеним і димчастим ефектом. Зустрічаються предмети меблів з покриттям фасадів, що мерехтить чи переливається.

Модерн

Лофт

Для лофта характерне використання в оформленні двох-трьох кольорів. Віддають перевагу білому, сірому, чорному, коричневому, бежевому. Для синього, червоного, фіолетового та їх відтінків відведено роль яскравих акцентів. Однак їхня присутність не є обов’язковою умовою. Часто колірне рішення інтер’єру буває однотонним.

Лофт

Ваша корзина