Меблі потребують ретельного та систематичного догляду, інакше вони стануть непридатними для використання невдовзі після придбання. Мабуть, найбільш вибагливі в цьому плані корпусні меблі, адже, як правило, їхні елементи виготовляються з декількох категорій матеріалів, кожна з яких вимагає окремого підходу. Але крім того, існує певний набір особливостей, які можуть значно збільшити термін служби.
Усунення факторів ризику
Добре відомо, що профілактика – найкращий спосіб лікування. Це стосується і меблів. Давайте розглянемо, як доглядати за меблями, щоб запобігти потенційним проблемам:
- Перш ніж купувати меблі, визначте їх місце в приміщенні, враховуючи не тільки дизайн, але й вплив таких шкідливих факторів, як температура, вологість і сонячне світло. Вплив сонячного випромінювання спричиняє вицвітання поверхні та розтріскування. Меблі повинні розташовуватися на відстані 1 метра від джерел тепла. Якщо планування не дозволяє цього зробити, меблі можна обладнати світловідбиваючим екраном з вразливого боку.
- Не поспішайте розпаковувати і використовувати покупку відразу: різкі зміни мікроклімату шкідливі, почекайте кілька годин, поки меблі “обживуться”. Надалі підтримуйте вологість 60-70% і температуру 18-25 градусів за Цельсієм.
- Розподіліть речі всередині максимально рівномірно. Важкі предмети краще розміщувати ближче до вертикальних опор конструкції.
- Мінімізуйте використання води під час прибирання. Після процедури обов’язково витирайте поверхню насухо.
- Протипоказано чистити поверхню абразивними засобами, відтирати плями та використовувати агресивні розчинники (наприклад, ацетон).
- Не ігноруйте фізичні дефекти. Тріщини, відколи та розшарування з часом поглиблюються, і в цих місцях заводяться паразити. Для усунення таких пошкоджень використовуйте мастику, бджолиний віск, столярний клей. Періодично підтягуйте розхитані кріплення та змащуйте скрипучі стики.
Виконання цих рекомендацій доступне кожному власнику корпусних меблів, але в складних випадках рекомендується звернутися до фахівця.
Секрети догляду за корпусними меблями
Залежно від матеріалу виробу, для догляду за поверхнею меблів використовуються різні процедури:
- Дерев’яні моделі можна протирати вологою ганчіркою – будьте обережні з поліроллю і уникайте потрапляння води в стики меблів. Щітки та скребки залишають подряпини на поверхні, тому важливо не використовувати їх. Не використовуйте також миючі засоби – кислота роз’їдає деревину;
- Моделі з ДСП також слід оберігати від надмірної вологи, миючих засобів та жорстких щіток. Крім того, меблі з ДСП бояться гарячого – якщо вам потрібно поставити на поверхню чашку гарячого чаю або інший посуд, використовуйте спеціальну підставку або серветку (це захистить ламіновану поверхню);
- Дерево і ДСП можна протирати спеціальними поліролями – тоді поверхня буде блищати і менше покриватися пилом;
- Догляд за скляними моделями здійснюється бавовняною ганчіркою, яку слід змочити спеціальним засобом для чищення. Не використовуйте розчинники та миючі розчини з содою для видалення плям;
- Якщо виріб складається з декількох матеріалів, догляд повинен бути комбінованим – відповідно до правил експлуатації для кожного типу покриття;
Будь-яка меблева поверхня боїться хімічних речовин і лужних рідин – не обробляйте меблі агресивними миючими засобами.
Поради, які допоможуть вашим меблям виглядати чудово протягом тривалого часу:
- Необхідно використовувати корпусні меблі за функціональним призначенням. Відхилення від вимог до експлуатації меблів призведе до погіршення їх якості.
- Температура повітря в приміщенні, де знаходяться меблі, повинна бути від + 2 ° С до + 40 ° С.
- Відстань від корпусних меблів до опалювальних приладів повинна бути не менше 0,5-0,7 м, щоб уникнути деформації деталей меблів.
- Відносна вологість повітря не повинна перевищувати 45-70%. Частіше провітрюйте приміщення.
- Не застосовуйте надмірних зусиль при відкриванні та закриванні шухляд і розсувних дверей. Уникайте механічних пошкоджень.
- Забудьте про жорсткі матеріали, такі як губки з металевого волокна, скребки тощо.
- Видаляйте всі плями негайно, не чекайте, поки вони вберуться і висохнуть.
При дотриманні правил експлуатації корпусні меблі прослужать довго вам і вашим близьким. У разі серйозного забруднення предмета інтер’єру проконсультуйтеся з фахівцем, як вивести пляму з виробу.